Büyükelçinin Bayram Mesajı

Londra Büyükelçiliği 30.08.2011

İngiltere’deki Türk toplumunun değerli mensupları,

 Bir Ramazan Bayramı’nı daha birlik ve beraberlik içinde karşılamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz.  Sevgi, saygı ve hoşgörü dolu, mutlulukların paylaşıldığı güzel bir bayram geçirmenizi temenni ediyor; Ramazan Bayramı’nın ülkemize, İngiltere’de ülkemizden uzakta yaşayan Türk toplumuna ve içinde yaşadığımız İngiltere toplumuna huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Bayramlar kardeşlik ve dayanışma ruhunun tazelendiği, ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatıldığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların geride bırakılmasına vesile olan günlerdir.  Özgün manevi değerlerimizin çağdaş bir anlayışla yaşatılmasına olanak sağlayan bu özel günlerin, anlam ve önemine uygun olarak İngiltere’deki Türk toplumunun muhterem üyeleri tarafından layıkıyla kutlanacağına inanıyorum. Bu özel günlerin havasının özellikle vatanlarından uzakta bulunan çocuklarımız tarafından en iyi şekilde hissedilmesinin sağlanmasının önem taşıdığı düşüncesindeyim.

Türkiye genç ve dinamik nüfusu, güçlü ekonomisi, uluslararası alandaki başarılarıyla saygın ve güvenilir bir ülkedir. Türkiye’nin çağdaşlık yolunda daha da ileriye taşınmasında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın katkıları yadsınamaz. İngiltere’nin siyasi, sosyal, kültürel ve ticari hayatına zenginlik katan, dürüstlüğü, çalışkanlığı ve özgüveniyle herkesin takdirini kazanan Türk toplumunun bugün ulaşmış olduğu seviye ve saygın konum hem bize övünç kaynağı olmakta, hem ülkemizin en güzel değerleriyle tanıtımına katkıda bulunmaktadır. Türk toplumu bu birlik ve beraberlikten aldığı kuvvetle, tüm sorunları elbirliğiyle aşacak ve gurur verici örnek başarılar yaratacak potansiyele sahiptir.  

Bu Ramazan Bayramı’nın da her zaman olduğu gibi ulusal ve kültürel değerlerimizin pekişmesine vesile olacağına, Türk toplumunun ülkemizle bağlarının bir kez daha tazelenerek güçleneceğine içtenlikle inanıyorum.

Bu vesileyle İngiltere’deki Türk toplumu mensuplarının, Kıbrıslı soydaşlarımızın ve tüm Türk ve İslam dünyasının bayramını bir kez daha kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini diliyorum.

Pazartesi - Cuma

9:00 - 12:30 / 14:00 - 18:00

1.1.2020 Yılbaşı
10.4.2020 Dini Tatil (Good Friday)
13.4.2020 Dini Tatil (Easter Monday)
8.5.2020 Resmi Tatil (Early May Bank Holiday)
24.5.2020 Ramazan Bayramı
25.5.2020 Resmi Tatil (Spring Bank Holiday)
31.7.2020 Kurban Bayramı
31.8.2020 Resmi Tatil (Summer Bank Holiday)
29.10.2020 Cumhuriyet Bayramı
25.12.2020 Dini Tatil (Christmas Day)
26.12.2020 Resmi Tatil (Boxing Day)